Malé agamky od vylíhnutí po dospělost krmíme každý den, klidně i několikrát a dopřejeme neomezené množství hmyzu. Prakticky dokud agamka žere, tak dáváme. Čím více agamka žere, tím rychleji roste a vyvíjí se jak má.
Nebudu zde uvádět nějaké tabulky ohledně růstu a váhy, protože každý jedinec je originální a roste svým tempem. Od cca 45cm délky agamy, se růst zpomaluje a nastupuje mohutnění.
V tomto okamžiku začínáme korigovat množství sežraného hmyzu denně, to znamená, že hmyz dáváme jen jednou denně a omezeně.
Dospělé agamy (od 1 roku) s váhou 400-500g, pak krmíme převážně jen zeleným a hmyz dáváme jen pár kusů 2x-3x týdně.
KRMENÍ OBRATLOVCI, ZEJMÉNA HOLÁTKY POUZE SAMICÍM PO SNŮŠKÁCH, NEBO PO DELŠÍM ZIMOVÁNÍ AGAMKY KVŮLI RYCHLÉMU DOPLNĚNÍ ENERGIE.
Rostliná potrava
S rostlinou potravou neotálíme, každý den dáme do misky čerstvou zeleň a to už od vylíhnutí. Čím dříve se agamka naučí žrát zelené, tím lépe a předejdeme tak problémům s odmítáním zeleného.
Pod pojmem "zeleň" mám na mysli různé byliny a rostliny, které agamky mohou žrát bez obav (viz. Rostliná potrava-článek) ovoce a zeleninu dáváme spíše jen jako zpestření jídelníčku, ale nedoporučuji často a ve velkém množství.
Avokádo je pro agamy toxické a v žádném případě nepodáváme plod ani rostlinu.
Voda
Osobně vodu v teráriu nemám, ale není problém agamku už od mala naučit pít vodu z misky. Vyjímkou jsou akorát mláďata v prvních 6.-8. týdnech života, kdy lehce propadají dehydrataci a je zapotřebí doplňovat u nich tekutiny.
U vetších jedinců je možné 1x-2x týdně agamku vykoupat, kdy bude mít možnost se napít.